Сторінка медичної сестри

Медичне обслуговування у ЗДО №49 "Журавлик" здійснюється відповідно із «Порядком медичного обслуговування дітей в дошкільному навчальному закладі» затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 14.06.2002 р. № 826. Медична сестра закладу здійснює постійний контроль за дотриманням санітарно-епідемічного режиму у приміщенні, за проходженням працівниками закладу медичних оглядів, здійснює просвітницьку роботу серед персоналу та батьків з питань профілактики інфекційних захворювань.

Обов’язки медичної служби:

• Ранкове приймання дітей

Ранкове приймання дитини до дошкільного навчального закладу щодня здійснює вихователь групи під контролем медичного працівника. Під час ранкового прийому перевіряють стан шкірних покровів дитини, проводять опитування батьків. Усім вихованцям ясельних та карантинних груп вимірюють температуру тіла. Термометри дезінфікують.

Дітей з ознаками захворювання до дошкільного закладу не приймають. Після перенесеного захворювання або тимчасової відсутності з інших причин приймання дітей дозволяють за наявності медичної довідки закладу охорони здоров’я, в якому дитина перебувала під медичним наглядом.

• Щоденний контроль за станом здоров’я вихованців

Медична сестра  закладу  дошкільної освіти  здійснює постійний контроль за станом здоров’я дітей, надає невідкладну медичну допомогу у разі гострого захворювання або травми, систематично навчає дітей правил особистої гігієни.

Щоденно медична сестра контролює профілактику травматизму, спалахів гострих кишкових інфекцій, харчових отруєнь. Щоденні медичні огляди дітей допомагають своєчасно виявити ознаки захворювання у дитини, ізолювати вихованця від здорових дітей і надати невідкладну медичну допомогу.

• Контроль за організацією харчування

Медична сестра відповідно до законодавства здійснює постійний контроль за організацією харчування, у тому числі за безпекою харчових продуктів та готових страв; умовами та строками їх зберігання і реалізації, технологією приготування страв; виконанням норм харчування тощо. При організації харчування медична сестра керується насамперед Інструкцією з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах (наказ МОН, МОЗ від 17 квітня 2006 р. № 298/227) та порядком організації харчування дітей у навчальних та оздоровчих закладах (наказ МОН, МОЗ від 1 червня 2005 р. № 242/329).